Sublimasyon nedir

Sublimasyon Nedir

Baskı sektörünün öncü girişimlerinden bir tanesidir sublimasyon baskı sistemi. Düşük maaliyetler ile büyük işler başarmanızı sağlayan çeşitliliği bol olan bir sisteme sahiptir.

Sublimasyon Nedir?

Boyanın kağıdın üzerinden objeye, katı halden gaz haline geçmesiyle meydana gelen bir sistemdir. Buna göre aslında kağıt üzerindeki boya tekstile normal baskı şekilleri ile geçmiyor. Isı boyayı gaz haline getirip tekstil üzerine transfer edilmesini sağlıyor.

Maaliyet Raporu

Serigrafi ile müşterinize tshirt baskısı yapmayı düşünün. Eğer bahsi geçen siparişin adeti 50 veya bu oranın altında ise, Serigrafi size çok maaliyetli olacaktır. Çünkü; Serigrafide transfer edilecek baskı imajının çoklu renge sahip olması, renk farklılığı kadar ipek kullanımına eşittir. Beyaz bir tshirte CMYK dan oluşan bir circle color görseli bastığınızda. 4 adet renk için 4 ipek kullanır. Bu ipek tuvaller pahalı objelerdir. Bu yüzden kuruma gibi sizi zarara sokacak etkenler var. Aynı zamanda her bir baskı objesi için serigrafiyi transfer etmek farklı yolları izlemenize sebep olacaktır. Örneğin kupa baskılarınızda boyayı porselene işlemesi için bir fırına sahip olmanız gerekir. Bunlarda küçük adetli işler için oldukça maaliyetli işlere sebep olacaktır. Ancak sublimasyon yöntem bu şekilde değildir. 1 adet kupa siparişiniz ile 1000 adet kupa siparişiniz neredeyse aynı maaliyete gelir (Elektrik, Boya, Kağıt ve Zaman Hariç).

Sublimasyon İle Neler Basılabilir.

Çok kapsamlı objelere baskı yapabiliyorsunuz. Tabi ki bu baskı yapılacak ürün sublimasyona uygun olması gerekiyor. Eğer pamuklu bir ürünü sublimasyon ile basmayı düşünürseniz. Bu konuda başarısız olacaksınız. Çünkü; Sublimasyon baskı sadece polyester ve beyaz ürünlere yapılabilir. En azından yeni bir teknoloji sektöre giriş yapana kadar bu şekilde ilerlenecektir.

  • Tshirt ve kumaşlar
  • Kupalar ve çeşitli seramik ürünler
  • Metaller
  • Ödül ürünleri
  • Yaka kartları
  • Plastik ürünler (Saatler, Anahtarlık, İsimlik)
  • Ahşap ürünler (Bardak Altlıkları, Yönlendirme Levhaları, Plaketler)
  • Puzzle
  • Bayrak vb.

Sublimasyon baskı serigrafi baskı gibi orjinal renklere sahip olur. Arasındaki farkı anlamanız çok zordur. Düşük maaliyet ile büyük işler çıkarmanızı sağlar. Türkiyenin %85'i Sublimasyon sistemini kullanır.

Yerel Çözüm Ortağınız

Siz nerede olursanız olun yerel ve hızlı çözüm ortağınız var. Destek taleplerinize maksimum 1 gün içinde cevap veriyoruz. İster destek talebi için bizi arayın, isterseniz canlı destek hattına başvurun yada sosyal ağlardan bizimle iletişime geçin.